GLA-სთან თანამშრომლობით საქართველოში ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტში საერთაშორისო სამაგისტრო პროგრამა იწყება
კავკასიის უნივერსიტეტი(CU) და ვილდაუს ტექნიკური გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი (TH Wildau) საქართველოს ლოგისტიკის ასოციაციასთან (GLA) თანამშრომლობით და გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის (DAAD) მხარდაჭერით იწყებენ ინგლისურენოვან, საერთაშორისო პროგრამას ციფრულ ლოგისტიკის მენეჯმენტში (DLM).
DLM (Digital Logistics Management) წარმოადგენს კავკასიის რეგიონში ერთადერთ საერთაშორისო სამაგისტრო პროგრამას, რომლის დასრულების შემდეგ კურსდამთავრებული მიიღებს კავკასიის და ვილდაუს უნივერსიტეტების ერთობლივ, საერთაშორისო დიპლომს და მოიპოვებს მაგისტრის აკადემიურ ხარისხს საინჟინრო ლოგისტიკაში.
პროგრამა ინოვაციური და მულტიდისციპლინურია, რომელიც აძლევს სტუდენტს როგორც თეორიულ, ისე პრაქტიკულ ცოდნას. ლექციების 80 პროცენტი წარიმართება წამყვანი გერმანელი პროფესორების მიერ, რომლებსაც აქვთ მრავალწლიანი პრაქტიკული გამოცდილება ლოგისტიკისა და მიწოდების ჯაჭვის მენეჯმენტში. DLM მოიცავს მნიშვნელოვან პრაქტიკულ ელემენტებს და შემთხვევების ანალიზებს(Case studies), რომლებიც სტუდენტს აძლევს ღრმა პრაქტიკულ ცოდნას და საშუალებას მოახდინოს სწრაფი კარიერული ზრდა ლოგისტიკის და მიწოდების ჯაჭვის მიმართულებით.
კვლევების და პრაქტიკული სწავლების კუთხით, GLA და მისი წევრები აქტიურად ითანამშრომლებენ DLM-სთან. თანამშრომლობა მოიცავს, როგორც DLM-ს სტუდენტების ჩართვას კვლევების და შემთხვევების ანალიზებში, ასევე მათთვის პრაქტიკის შეთავაზებას და სამაგისტრო თემების ხელმძღვანელობას უცხოელ პროფესორებთან თანამშრომლობით.

In cooperation with GLA international master’s program in Digital Logistics Management is being launched
In cooperation with the Georgian Logistics Association (GLA), the Caucasus University (CU) and Technical University of Applied Sciences Wildau (TH Wildau) will start an English-speaking international master’s program in Digital Logistics Management (DLM). The program is supported by the German Academic Exchange Service DAAD.
DLM represents only international master’s program in South Caucasus. After successful completion of the program the students will be able to obtain a joint master’s degree of TH Wildau and CU in the Logistics Engineering.
DLM is the innovative and multidisciplinary masters’ program which offers theoretical and practical components to its students. 80 percent of lecture courses will be delivered by the German leading professors who have years of practical experience in logistics and supply chain management. DLM includes the practical learning and case analysis which gives the students a possibility to obtain a practical knowledge and the unique career development opportunities in logistics and supply chain management.
In the field of research and practical learning, GLA and its members will actively cooperate with DLM. This cooperation will include an involvement of DMA’s students in the research and case studies. Within the partnership DMA students will be able to complete the internships at companies and work on their master’s thesises under the joint supervision of company instructors and German professors.